מיישמת הגנת סייבר

ככל שהעולם הטכנולוגי מתפתח, כך עולה הדרישה לאנשי מקצוע מיומנים לפתח כלי הגנה מפני איומים שונים בתחום אבטחת המידע הטכנולוגית והתקפות סייבר. מיישם הגנת סייבר הוא איש המקצוע האחראי לפיתוח ויישום אמצעי הגנה, מניעת פרצות אבטחה ומניעה והכלה של מתקפות סייבר. עוסק בתחום הגנת סייבר הוא בעל מקצוע מרתק ומתגמל עם אפשרויות תעסוקה מגוונות וכמעט אינסופיות. המיישמים יוכלו להשתלב במגוון תפקידים בחברות סייבר, חברות הייטק, ארגונים ממשלתיים ועוד.

מיישמת הגנת סייבר – מה זה בכלל?
כל מי שמעוניין להיות עוסק בהגנת סייבר חייב להכיר כמה מהמושגים החשובים הקשורים להגנת סייבר.

האב סקיוריטי אנשי מקצוע

סייבר הוא קיצור של המושג קיברנטיקה. זהו עולם וירטואלי הכולל הכל באינטרנט, אתרים, רשתות חברתיות כמו פייסבוק, יוטיוב, לינקדאין, אינסטגרם ועוד, רשתות מחשבים, מערכות תקשורת, מערכות מידע ובקרה ועוד.

מרחב סייבר – זהו מרחב מטפורי הכולל את כל עולם האינטרנט על רבדיו השונים, עולם האינטרנט, החומרה, התוכנה והגורם האנושי. זהו מרחב שבו מאוחסנים נתונים ומידע ובו מתקיימת תקשורת מקוונת ללא קשר למיקום הגיאוגרפי של המשתמשים.

מתקפת סייבר היא תקיפה שמתבצעת על מנת לחדור למרחב הווירטואלי על מנת לגנוב ידע או לשבש את הפעילות במרחב הקיברנטי ולגרום לו נזק או למערכות אחרות הנשענות עליו.

אבטחת סייבר הוא מונח באנגלית המתורגם לאבטחת מידע. אבטחת מידע היא תחום שמתפתח מיום ליום, ובדרך כלל כשאומרים cybercriotic, מתכוונים לאבטחת מידע במרחב הווירטואלי (וירטואלי).

מיישם הגנת הסייבר אחראי על הטמעה ותפעול של אמצעי ההגנה בעולם הסייבר. מיישם ההגנה פועל למנוע ולעצור מתקפות סייבר ובמקרי תקיפה הוא זה שייתן את המענה הראשון להפסקת התקיפה. במסגרת ההדרכה, המיישם מקבל כלים לביצוע מניעה ומתן מענה מהיר בעת מתקפת סייבר.

האקר הוא מומחה מחשבים, מומחה המשתמש בידע ובכישוריו כדי להתגבר על בעיות ולפרוץ למערכות מידע. ביום-יום המונח האקר הפך למונח שלילי הבא לתאר מפצח מחשבים שחודר למערכת במטרה לפגוע בה או לחלץ ממנה מידע.

תוכנת ריגול היא תוכנה זדונית המוכנסת למחשב שלך ללא ידיעת הבעלים על מנת לאסוף נתונים מהמחשב שלך.

האב סקיוריטי נתונים

פישינג – מדובר בהונאה של רמאים מתוחכמים המנסים "לדוג" גולשים תמימים באינטרנט. השיטה מבוססת על שכפול אתרים מזויפים זהים לאתרים אמיתיים כמו אתרי 'אתרים של בנקים, חברות כרטיסי אשראי', אתרי שילוח ועוד. ההונאה פועלת באופן שבמהלך הגלישה צצה הודעה אלקטרונית בטפסים שבהם הגולשים מתבקשים להזין נתונים כמו חשבונות בנק, מספרי כרטיסי אשראי, סיסמאות ועוד. כאשר הגולש מזין את הנתונים ושולח אותם, הרמאים יכולים להשתמש במידע שהוזן ולגנוב כסף או מידע חשוב.

כיצד ניתן להשתלב בעבודה לאחר קורס יישום הגנת סייבר?
ישנן דרכים שונות שבהן ניתן להפוך למיישם של הגנת סייבר – דרך הצבא או באמצעות לימודים אקדמיים בתחום הסייבר ואבטחת המידע.

ב"מרכז הידע להכשרת מומחי סייבר – קרנליוס", מציע דרך קצרה יותר, אך יעילה לא פחות. גם אם אין לכם ידע טכני ו/או אין לכם ניסיון בתחום הסייבר, תוכלו להצטרף לקורס יישומי הגנת סייבר. בקורס אבטחת סייבר למתחילים תקבלו את כל הידע הדרוש כדי להיכנס לעולם הסייבר. בקורס תיחשפו למגוון גדול של שיטות תקיפה והגנה בעולם הסייבר ותקבלו את כל הכלים הדרושים לעבודה.

למה כדאי להשתלב בעולם אבטחת הסייבר?

ישראל היא אחת המדינות היותר פעילות בתחום הסייבר, וככל שפעילות הסייבר צומחת, העולם הדיגיטלי חשוף יותר לאיומי סייבר וכתוצאה מכך עולה גם הביקוש למשרות בתחום אבטחת הסייבר. על פי ההערכות נעדרים בישראל כעשרת אלפים עובדים, והמחסור בעובדים צפוי לגדול בשנים הקרובות.

תעשיית הסייבר צומחת במהירות וחברות טכנולוגיה משקיעות סכומי עתק בהגנה ואבטחת מידע ברשת. בוגרי הקורסים נחטפים לעבודה ומשתכרים בשכר גבוה ומתגמל במיוחד.

כמה כסף מרוויחה הגנת סייבר?
כאמור, הביקוש לאנשי מקצוע בתחום הגנת הסייבר הוא גבוה מאוד, כך שהחל משנת העבודה הראשונה, עוסקים בתחום הגנת הסייבר מרוויחים משכורות מתגמלות במיוחד. השכר הממוצע בשנה הראשונה נע בין 12,000 ל-15,000 ש"ח לחודש, לאחר חמש שנות ניסיון השכר מזנק מ-16,000 ל-19,000 ש"ח ובהמשך הוא עשוי להגיע ל-20,000 ל-25,000 ש"ח בחודש בממוצע.

אילו חברות יכולות לעבוד ביישום הגנת סייבר?
אפשרויות התעסוקה של המיישמים הן אינסופיות. הם משתלבים עם ארגונים ממשלתיים, עמותות, חברות הייטק, בנקים, חברות המפתחות סטארט-אפים, כל חברה המפתחת אמצעי הגנה מפני איומי והתקפות סייבר וארגונים ועסקים במגזר הציבורי והפרטי. בקרנליוס תקבלו הדרכה מקצועית ממחלקת פיתוח קריירה בייעוץ כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, יצירת קשר עם מחלקות גיוס בחברות מובילות בישראל ותקבלו יחס אישי ומקצועי עד למציאת עבודה והשתלבות בתחום החם ביותר בתחום עולם ההייטק כיום.

איפה כדאי ללמוד סייבר?

"מרכז הדרכה קרנליוס" הוקם במטרה לאפשר גם לחסרי רקע קודם בתחום הסייבר להשתלב בעבודה מבוקשת, מעניינת ומתגמלת. המרכז מציע מגוון קורסי סייבר המקנים לסטודנטים את כל הידע הנדרש להשתלב בעבודה.

מרכז ההדרכה מכשיר את מומחי הדור הבא בתחום העוסקים בתחום הגנת הסייבר. הלומדים עוברים הכשרה על ידי אנשי הסייבר המובילים בתחום בדגש על הכשרה מעשית והתנסות בכל הכלים הדרושים לעבודה שוטפת בעולם האמיתי.

לסיכום: מחפשים מקצוע עדכני ומתגמל – הירשמו לקורס הטמעת הגנת סייבר!
אם אתה מעוניין בקורס שיאפשר לך להיות עוסק בתחום הגנת סייבר העובד בחברות הגדולות והמובילות במשק וליהנות מעבודה מרתקת ומתגמלת, עבודה מבוקשת הולכת וגוברת, הדרך הקלה והמהירה ביותר להשתלב בה. התחום הוא דרך קורס הגנת הסייבר של מרכז ההדרכה של קרנליאן. במהלך הקורס תלמדו כיצד לפתח וליישם הגנות במרחב הסייבר, כיצד להגיב בעת מתקפת סייבר, כיצד לחסום וכיצד למנוע מתקפות שונות בעולם הסייבר.